Sep 15, 2014

FOOD THAT DOES NOT NEED TO BE FRESH

Ano, není nad čerstvé potraviny. Ovšem najde se pár surovin, které zdaleka nemají dohráno, když se na nich najde pár vad. Jaké to jsou?

Yes, nothing beats the fresh food. However, there are a few ingredients which you do not need to throw away after a couple of days. What are they?


Hnědé banány

Mimochodem, úplně zelené banány také není zrovna nejlepší jíst, protože pak má tělo problémy s trávením. Ovšem na takový banánový koláč není nic lepšího než právě hnědé banány. Nebo banánový koktejl, který mi maminka dělala, když jsem byla malá. Někdy dostanu chuť, vezmu do ruky tyčový mixér, mléko, pár lžiček jogurtu, med a banán a mám úžasný koktejl.

Zbytky sýrů

Ano, se špetkou nivy, cheddaru, eidamu se dají vykouzlit divy. Sýrové dipy jsou úžasné. Pro mě je nesmrtelnou kombinací sýrový dip, pečivo, olivy, prosciutto a bílé víno k tomu. Dip je celkem jednoduchý, smícháte lučinu, pár lžic zakysané smetany, česnek, nastrouhané sýry a osolíte a opepříte. Výborné. A můžete vymýšlet další dipy, třeba ke steakům jsou vynikající.

Zeleninové stonky

Kupujete mrkev, ale zelenou nať vyhazujete. Nebo listy u fenyklu. Stonky od kadeřavé kapusty a ředkviček vám také poslouží. Můžete je dát například do polévky, případně je jíst jen tak. Nic špatného na nich být nemůže, tak proč je nezpracovat jinak než vyhozením do koše.Další nápady najdete v mém článku pro Generaci21

Brown bananas 

By the way, totally green bananas are not the best to eat, because then the body has trouble with digestion. However, in a banana cake, nothing is better than just brown bananas. Or a banana milkshake, which my mother use to make when I was little. Sometimes I have a craving, I take a blender, milk and a few spoons of yogurt, honey, banana and I have an amazing smoothie. 

Cheese leftovers

Yes, Cheddar or Edam cheese can be amazing. Or blue cheese! Cheese dips are so delicious. For me, the immortal combination is cheese dip, bread, olives, prosciutto and white wine. The dip is simple, mix kinds of cheese which you have at home (grated), a few tablespoons of sour cream, garlic, and salt and pepper. Excellent. And you can invent other dips, for example steaks are wonderful with dips.Fruit and vegetable stems 

You buy carrots and do not throw away the green stems. Or fennel stems. Kale and radishes can be used as well. For example, you can put them in a soup or eat it just like that. There is nothing wrong with them, so why not to process them differently than just throwing it in the trash.


You can find other ideas in my article for Generace21.No comments :

Post a Comment

Bella Lulu Ink Blog